R8X-VIBE

AcasaPortalCautareMembriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Cum se scaneaza un fisier cu mai multi antivirusi odata

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Digitalboy
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Data de inscriere : 11/03/2010

MesajSubiect: Cum se scaneaza un fisier cu mai multi antivirusi odata   Sam Sept 11, 2010 7:14 pm

Dupa parerea mea cred ca internetul a fost inventat pentru a comunica si a impartii cunostintele la cat mai multi oameni intr-un timp cat mai scurt. O data cu asa ceva au aparut si baietii rai care fac cam acelasi lucru, cu exceptia ca ei incearca sa transmita programe malitioase.

Multi probabil dintre voi stiti ca anumite fisiere primite prin diverse aplicatii ca: email, yahoo messenger, mirc sau orice alt program de sharing sau p2p pot contine virusi. La fel de probabil este si faptul ca multi dintre voi aveti si un antivirus instalat, dar care de multe ori acesta nu este incapabil sa detecteze virusi (foarte) noi din diverse motive pe care nu am sa le discut acum, asa ca apare o problema.

Pentru a fi in siguranta si a nu rula anumite fisiere despre care nu stiti nimic trebuie sa respectati cateva lucruri de baza esentiale:

1. aveti grija ce extensie are fisierul primit (daca este: exe, scr, com sau bat ) atunci posibil sa fie virus
2. daca fisierul primit are pana in 1Mb dimensiune si este de genul amintit mai sus ca extensie, atunci are mai multe sanse sa fie virus, trojan,.. etc
3. daca este mai mic de 1-2Mb intotdeauna scanati fisierul primit inainte de deschiderea acestuia
4. daca tot mai aveti anumite suspiciuni, atunci scanati fisierul cu mai multi antivirusi o data.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://r8x-vibe.forumz.ro

Cum se scaneaza un fisier cu mai multi antivirusi odata
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Deschiderea unui fisier psd
» Cum facem Multi Skype manual in doar cativa pasi!
» [Windows[Cum faci un folder invizibil
» [Steam]Eroare: Steam.exe (main exception): CMultiFieldBlob(pSerialized)
» Device Doctor – un soft ce va scaneaza si va descarca driverele

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
R8X-VIBE :: IT Zone :: Windows-
Mergi direct la: