R8X-VIBE

AcasaPortalCautareMembriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Nokia C5-03 a fost lansat, costă mai mult decât am fi sperat

In jos 
AutorMesaj
Digitalboy
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Data de inscriere : 11/03/2010

MesajSubiect: Nokia C5-03 a fost lansat, costă mai mult decât am fi sperat   Lun Dec 13, 2010 8:38 pm

Nokia C5 -03 este cel mai nou smartphone de buget al companiei, un model cu sistem de operare Symbian 5th Edition, echipat cu ecran touchscreen rezistiv de 3.2 inch, a cărui rezoluţie atinge 360 x 640 pixeli.

La data anunţării Nokia a promis un preţ retail nu mai mare de 225 dolari, promisiune care din păcate nu a fost respectată, din moment ce primele exemplare ajunse în magazinele online nu pot fi achiziţionate pentru mai puţin de 290 dolari. Rămâne de văzut dacă acest preţ se dovedeşte a fi cel oficial, sau doar o tentativă a magazinelor de a creşte încasările, profitând de pe urma entuziasmului cumpărătorilor în perioada sărbătorilor de iarnă.

Pentru un asemenea preţ suntem totuşi recompensaţi cu un telefon înzestrat cu receptor GPS şi cameră foto de 5 MP, una care din păcate nu dispune de autofocus sau flash. Alte dotări includ suport pentru conectivitate Bluetooth, HSDPA şi WiFi, precum şi un slot pentru card microSD.
Fiind un telefon gândit şi pentru multimedia, acesta dispune de un conector standard microUSB şi conector pentru căşti cu mufă jack 3.5mm.

Design-ul modern ales pentru Nokia C5-03 poate fi personalizat după gust, alegând dintr-o paletă de mai multe nuanţe viu colorate.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://r8x-vibe.forumz.ro

Nokia C5-03 a fost lansat, costă mai mult decât am fi sperat
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Batalia secolului: Nokia 3310 vs. iPhone 4S
» Cum afli modelul telefonului mobil fara a te uita la baterie
» Angry Birds,acum si in versiune pentru telefoane touchscreen simple
» Documentar - Holocaustul uitat
» Facebook a lansat in premiera prima pagina pentru cupluri.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
R8X-VIBE :: IT Zone :: Gsm-
Mergi direct la: